АЕРОДИНАМІЧНІ ХАРАКТЕРИСТИКИ КРИЛ СКЛАДНОЇ ФОРМИ В ПЛАНІ
DOI:
https://doi.org/10.18372/2306-1472.26.1248Анотація
Розглянуто розрахунок аеродинамічних характеристик та оптимальний розподіл циркуляції вздовж розмаху крил складної форми в плані. Для розв’язання задачі використано рівняння Глауерта–Трефтца та його модифікації. Наведено розрахунки для крил прямої та зворотної стрілоподібності. Показано, що оптимальний розподіл циркуляції залежить від кута стрілоподібності та розподілу хорди b(z) уздовж розмаху крила. Обчислено аеродинамічні коефіцієнти індуктивного лобового опору Cxi і повздовжнього аеродинамічного моменту Cmz для крил різної форми в плані. Виконано порівняння характеристик крил. Для отримання мінімального індуктивного лобового опору крила при заданій підйомній силі, визначено змінювання циркуляції вздовж розмаху крила. Використано результати, отримані Є.К. Карафолі та Г.Ф. Бураго. Виведено теоретичні узагальнення і модифікації формул для аеродинамічних коефіцієнтів, які дозволяють провести порівняння аеродинамічних властивостей крил прямої та зворотної стрілоподібності. Записано модифіковане інтегро-диференціальне рівняння Глауерта–Трефтца для крил складної форми в плані.
Посилання
Аржаников Н.С., Мальцев В.Н. Аэродинамика. – М.: Оборонгиз, 1956. – 483 с.
Карафоли Е.К. Аэродинамика крыла самолета. – М.: АН СССР, 1956. – 477 с.
Чаплыгин С.А. Полн. собр. соч. Т. 3. – Л.: АН СССР, 1935. – 338 с.
Жуковский Н.Е. Вихри. Теория крыла. Авиация // Полн. собр. соч. – М.; Л.: Гл. ред. авиац. лит., 1937. – Т. 5. – 492 с.
Бураго Г.Ф. Теория крыла конечного размаха. – М.: ВВИА им. проф. Н.Е. Жуков-ского, 1952. – 94 с.
Краснов Н.Ф. Аэродинамика. – М.: Высш. шк., 1971. – 630 с.
Мхитарян А.М. Аэродинамика. – М.: Машиностроение, 1976. – 446 с.
Мхитарян А.М., Ушаков В.В., Баскакова А.Г., Трубенок В.Д. Аэрогидромеханика. – М.: Машиностроение, 1984. – 384 с.
Downloads
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з такими умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).