УДОСКОНАЛЕННЯ СУЧАСНОЇ ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНО-МЕТОДИЧНОЇ БАЗИ ДЛЯ ДОСЛІДЖЕННЯ ТРИБОСИСТЕМ КОВЗАННЯ В НЕСТАЦІОНАРНИХ УМОВАХ
DOI:
https://doi.org/10.18372/2306-1472.25.1216Анотація
Показано сучасний стан експериментально-методичної бази, що використовується при трибологічних дослідженнях. Запропоновано враховувати фактор радіального відхилення утворюючої циліндр вала трибосистеми ковзання при розробці методик трибовипробувань, який суттєво впливає на відтворюваність результатів. Подано розроблену фізичну модель трибосистеми ковзання в нестаціонарних умовах, що викликані радіальними відхиленнями утворюючої циліндр вала.
Посилання
Новий спосіб профілометрії трибосистем / С.М. Кіяшко, О.У. Стельмах, Є.М. Смірнов та ін.// Вісн. НАУ. – 2002. – №2. – С. 138–141.
Инструкция по эксплуатации – Munhen. LTD. Elmatic. RFL Optimol Test System. – 1978. – 30 c.
Браун Э.Д., Смушкович Б.П. Современные серийные машины трения // Трение и износ. – 1984. – Т. 5. – № 1. – С. 94–99.
Справочник по триботехнике. В 3-х т. Т. 1. Теоретические основы / Под общ. ред. М. Хебды, А. В. Чичинадзе.– М.: Машиностроение, 1989. – 400 с.
Костюнік Р.Є. Вплив сталості лінійного контакту трибосистеми ковзання на її характеристики// Вісн. НАУ. – 2004. – № 3. – С. 23–25.
Стельмах О.У., Сидоренко О.Ю., Костюнік Р.Є. Триботехнічна система “ДЕДАЛ” для випробувань паливно-мастильних матеріалів за проти-спрацювальними та антифрикційними властивостями// Вісн. НАУ. – 2002. – № 4. – С. 52–55.
Шимчук С.П. Вплив радіальних відхилень розмірів валу на зносостійкість трибосистеми ковзання // Наук. нотатки. – Луцьк, 2004. – Вип. 15. – С.315 – 320.
Стельмах А.У., Сидоренко А.Ю., Костюник Р.Е. Методика идентификации ГСМ по противоиз-носным и антифрикционным свойствам с учетом реальных условий их работы // Технологические системы. – К.: – 2002. – №3. – С. 96–101.
Чернець М.В. Методологія оцінки характеристик контакту та прогнозування довговічності циліндричних трибосистем ковзання з малою некруглістю їх елементів // Пробл. трибології. – Хмельницький, 2000. – № 2. – С.14–23.
Downloads
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з такими умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).