Математичне моделювання електромагнітних полів літальних апаратів
DOI:
https://doi.org/10.18372/2306-1472.10.12153Анотація
Розглянуто задачу математичного моделювання електромагнітних полів, що спричинюються проходженням імпульсу струму блискавки по обшивці літального апарата і оцінка впливу поверхневого ефекту на резистивну складову імпульсів наведеної напруги. За математичну модель процесу використано рівняння Максвелла, розв ’язання яких здійснено методом інтегральних рівнянь на імпедансних поверхняхПосилання
Юман М.А. Естественная и искусственно инициированная молнии и стандарты на молниезащиту//ТИИЭР- 1988-Т. 76-№ 12-С. 5-26.
Perala R.A., Rudolph Т., Eriksen F. Electromagnetic interaction of lightning with aircraft // IEEE Trans. Electromagnetic Compatibility - 1982. -Vol.24 - № 2 - P. 173-201.
Бабинов М.Б., Базелян Э.М. Перенапряжение во внутренних цепях объекта при распространении тока молнии по его обшивке // Электричество. -1983 - №6. - С. 44 -46.
Янке Е., Эмде Ф., Лёш Ф. Специальные функции .- М.: Наука, 1977.
Downloads
Як цитувати
Синєглазов, В. М., & Мухіна, М. П. (2001). Математичне моделювання електромагнітних полів літальних апаратів. Вісник Національного авіаційного університету, 10(3), 111–115. https://doi.org/10.18372/2306-1472.10.12153
Номер
Розділ
Сучасні авіаційно-космічні технології
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з такими умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).