Алгоритми та програми розв'язування систем нечітких алгебричних рівнянь та їх реалізація в системі моделювання MATLAB/SIMULINK
DOI:
https://doi.org/10.18372/2306-1472.9.12045Анотація
Розроблено алгоритм розв'язування нечіткої системи алгебричних рівнянь в нейроме- режному базисі на платформі МаіТаЬ/ЗЇ тиііпк. Система нечітких рівнянь перетворюється в систему з (пхк) чітких рівнянь, де к - кількість компонент для уявлення нечітких коефіцієнтів (а11 є А) та правих частин (b1, є b ), і. \ - nхn (для чіткої системи). Наа -рівні система має розмірність пхп і в загальному випадку стає несумісною (перевизна- ченою). Запропонований алгоритм дозволяє отримати наближений розв'язок систем рівнянь в нейромережному базисі незалежно від сумісності. Розв'язок загальної (несумісної системи) відшукується в області {х , х2}. де х' - дефадзифікований розв'язок системи, отриманий на а-рівнях\ X - розв 'язок загальної (несумісної) системи. Такий підхід дозволяє суттєво розширити клас розв'язуваних задач ідентифікації та прогнозування в умовах невизначеностіПосилання
Ортега Дж. Введение в параллельные и векторные методы решения линейных систем.-М.: Мир, 1991.-312 с.
Галушкин А.И, Судариков В.А. Адаптивные нейросетевые алгоритмы решения задач линейной алгебры//Нейрокомпьютер.-1992 - № 1,2 - С.21-28.
Судариков В.А. Исследование адаптивных нейросетевых алгоритмов решения задач линейной алгебры // Нейрокомпьютер - 1992. - №3,4 - С. 13-20.
Горбань А Н., Россиев Д.А. Нейронные сети на персональном компьютере. - Новосибирск: Наука. Сиб. отд-ние, 1996 - 276 с.
Агеев А.Д., Ильченкова З.В. Решение систем линейных уравнений на нейронных структурах// Нейрокомпьютер,- 1997. -№1,2 - С. 35-38.
A.Nikov, T.Georgiev. A fuzzy neural network and its MatLab Simulation.Proc. of ITISS 21-st Intern. Conference Technology on Inform // Technology Interfaces. - 1999. - P. 413-418.
Downloads
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з такими умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).