Вплив анізотропії матеріалу на напружений стан біля тріщини при локальному навантаженні
DOI:
https://doi.org/10.18372/2306-1472.9.12007Анотація
Розглянуто розв’язання задачі про визначення коефіцієнтів інтенсивності напружень для тріщини в ізотропній і анізотропній (ортотропній) пластинах при дії локальних навантажень. На основі числового аналізу знайдені й показані графічно координати прикладення сил біля тріщини, що призводять до рівних і максимальних значень коефіцієнта інтенсивності напружень з урахуванням анізотропії матеріалуПосилання
Гришин В.И., Бегеев Т.К. Коэффициенты интенсивности напряжений в пластине с центральной поперечной трещиной, усиленной накладками из композитного материала // Механика композиционных материалов. - 1986. - № 4. - С. 696-700.
Шкараев С.В. Напряжение около трещины у края подкрепленной пластины // Физ.-хим. механика материалов. - 1985. - Т. 21. -№ 6. - С. 93-94.
Финкель В.М. Физические основы торможения разрушения. - М.. Металлургия, 1977. - 360 с.
Фильштинский Л.А., Хворост В.Ф. Оптимальное управление коэффициентами интенсивности напряжений в телах с трещинами//Докл. АН УССР.Сер.А. -1986. -№11. -С. 39-42.
Бородачев Н.М., Шевченко О. А. Определение коэффициента интенсивности напряжений для тоещины в ортотропном теле при действии объемных сил //Прикл. механика. - 1987. - Т.23. - №9. -С. 78-84.
Borodachev jV.M., Kazarinov Yu.I. Shevchenko O.A. Limiting state of construction elements with different kind of damages // Advancas in fructure resistens in materials. - New Delhi: Tata Me Graw-Hill Pablishing Co. Ltd. - 1996. - V.I. - P. 43-51.
Абрамовиц M., Стиган И. Справочник по специальным функциям с формулами, графиками и математическими таблицами. - М.: Наука. Гл. ред. физ-мат. лит., 1979. - 832 с.
Downloads
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з такими умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).