Відповідність вітчизняного кримінального законодавства міжнародним стандартам щодо відповідальності за викрадення і захоплення повітряного судна
DOI:
https://doi.org/10.18372/2306-1472.72.11994Ключові слова:
авіаційна безпека, захоплення, кримінальна відповідальність, повітряне судно, угон, цивільна авіаціяАнотація
Мета: основним завданням даного наукового дослідження є вивчення проблеми суспільної небезпеки, яка виникає як результат захоплення або викрадення повітряного судна. Проблеми кримінальної відповідальності за дане суспільно небезпечне діяння вивчені в цій статті. Методи дослідження: оптимізація законодавства, що передбачає кримінальну відповідальність за даний злочин згідно з кримінальним законодавством України. Результати: досліджені суспільно небезпечні наслідки, що виникають в результаті захоплення або викрадення повітряного судна. Досліджено питання розмежування суспільно небезпечних діянь, що становлять об'єктивну сторону даного злочину. Обговорення: об'єктивні і суб'єктивні ознаки складу злочину, основні міжнародні нормативні акти, спрямовані на забезпечення авіаційної безпеки, відповідність норм вітчизняного кримінального законодавства міжнародним нормам і стандартам у сфері авіаційної безпеки.
Посилання
The Convention on Offences and Certain Other Acts Committed on Board Aircraft. Adopted in Tokyo on 14 September 1963 [Electronic resource]. – Access mode : https://www.unodc.org/tldb/en/1963_Convention_on%20Board%20Aircraft.html/2.
Convention for The Suppression of Unlawful Seizure of Aircraft. Sighed at The Hague on 16 December 1970 [Electronic resource]. – Access mode : https://cil.nus.edu.sg/1970/1970-convention-for-the-suppression-of-unlawful-seizure-of-aircraft/.
Convention for the Suppression of Unlawful Acts against the Safety of Civil Aviation. Concluded at Montreal on 23September 1971 [Electronic resource]. – Access mode: https://www.unodc.org/tldb/en/1971_Convention_Civil%20Aviation.html.
Criminal Code of Ukraine on 5 April 2001 № 2341-III // Vidomosti of the Verkhovna Rada of Ukraine. – 2001. – № 25-26. – P. 131 [Electronic resource]. – Access mode: http://www.legislationline.org/documents/action/popup/id/16257/preview
Downloads
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з такими умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).