Взаємозв’язок між правильністю перекладу авіаційних термінів та безпекою польотів
DOI:
https://doi.org/10.18372/2306-1472.24.1171Анотація
Розглянуто загальні проблеми авіакосмічної терміносистеми української мови та взаємозв’язок між належним рівнем володіння англійською мовою і безпекою польотів у цивільній авіації. Визначено об’єктивні труднощі становлення мови авіації та космонавтики в Україні. Проаналізовано способи підвищення безпеки польотів міжнародної цивільної авіації через впровадження однозначної української авіаційної термінології, відповідних стандартів та перекладних словників.
Посилання
Manual on the Implementation of ICAO Lan-guage Proficiency Requirements. Doc 9835, AN/453. International Civil Aviation Organization. – 1st ed. – 2004.
International Civil Aviation Vocabulary. Doc 9713. International Civil Aviation Organization. – 2nd ed. – 2001.
http://en.wikipedia.org/wiki/NATO_phonetic.
Procedures for Air Navigation Services. Air Traffic Management. Doc 4444, ATM/501. International Civil Aviation Organization. – 14th ed. – 2001.
Бабейчук Д.Г. Російсько-українсько-англійська авіаційна термінологія: Посіб. – К.: Дієслово, 1997.
Марасанов В.П. Англо-русский словарь по гражданской авиации. – М.: Рус. яз., 1989.
Гільченко Р.О. Англо-український навча-льний словник авіаційних термінів. – Фастів: Поліфаст, 2005. – 220 с.
Aircraft Technology. Engineering & Maintenance. Issue 35 August-September 1998. Aviation Industry Press ltd., 31 Palace Street, London SW1E5HW, England.
Flight International. 18-24 Apr. 2000. Reed Business Information Ltd., Quadrant House, the Quadrant, Sutton, Surrey SM2 5AS.
CAT Magazine. Issue 7/2000. Friary Press, Dorchester, UK.
U.S. Department of Defense. Dictionary of Military Terms.: Greenhill Books, London, 1999.
Downloads
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з такими умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).