Механічні характеристики і структура молібденового сплаву ЦМ-10 у температурному діапазоні 298– 1473 К
DOI:
https://doi.org/10.18372/2306-1472.24.1145Анотація
Розглянуто вплив температури випробування на механічні характеристики зразків молібденового сплаву ЦМ-10. Показано, що деформований прокаткою молібденовий сплав має анізотропію механічних характеристик. Максимальне значення характеристик міцності досягається на поперечних зразках. Максимальне значення відносного подовження відповідає подовжнім зразкам. Зі збільшенням температури випробування характеристики міцності монотонно знижуються. Пластичні характеристики знижуються в області температур випробування 273–273 К, а надалі різко збільшуються до 25–35 % при температурі випробування 1473 К.
Посилання
Трефилов В.И., Мильман Ю.В., Фирстов С.А. Физические основы прочности тугоплавких металлов. – К.: Наук. думка, 1975. – С. 315.
Вергазов А.Н., Лихачев В.А., Рыбин В.В. Исследование фрагментированной структуры, образующейся в молибдене при активное пластической деформации // ФММ. – 1976. – 42, 6. – C. 1241–1246.
Структура, текстура и механические свойства деформированных сплавов молибдена / В.И. Тре-филов, Ю.В. Мильман, Р.К. Иващенко и др.: Под общ. ред. В.И. Трефилова. – К.: Наук. думка, 1983. – С. 232.
Влияние отжига на структуру и склонность к расслоению малолегированного молибденового сплава /В.В. Дармогрей, Ю.В. Миль-ман, А.П. Рачек и др. – Металллофизика. – 1974. – №53. – C. 32–38.
Downloads
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з такими умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).