Ідентифікація моделей складних технічних систем в умовах невизначеності на підставі методів нечіткої математики в нейромережному логічному базисі
DOI:
https://doi.org/10.18372/2306-1472.7.11282Анотація
Розглянуто питання визначення параметрів моделі, структура якої відома, інформація відносно параметрів моделі задана у вигляді нечітких тверджень типу <близько до>, <приблизно>, <значно більше за>. Запропоновано новий алгоритм реалізації операцій нечіткої математики, за допомогою якого виконано розв’язок системи лінійних алгебраїчних рівнянь для загального випадку (нечіткі коефіцієнти та праві частини). Такий підхід є загальним для практичної більшості лінійних систем. Наведено приклади, які ілюструють ефективність методуПосилання
Справочник по теории автоматического управления /Под ред. А.А. Красовского. - М.: Наука, 1987. - 711 с.
Tanaka Hideo, Lee Haekwan. Internal Regression Analysis by Quadratic Programming Approach //IEEE Trans, on Fuzzy. Syst., 1998. - Vol. 6. - № 4. - P. 473 - 481.
Emami M.R., Burhax Turksen I., Goldlerg A. Development of a Systematic Methodology of Fuzzy Logic Modeling // IEEE Trans, of Fuzzy Syst., 1999. -Vol. 6. - № 3. - P. 346 - 361.
Мінаєв Ю.М.. Інтервальна математика на підставі методів нечіткої математики // II Української конференціі з автоматичного керування "Автоматика - 95": Тези доповідей.- Львів. - 1995.-С. 43 -45.
Downloads
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з такими умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).