Дослідження зовнішнього тертя та механічних втрат у металополімерних трибосистемах
DOI:
https://doi.org/10.18372/2306-1472.1.10993Анотація
Досліджено взаємозв'язок механічних втрат і коефіцієнтів зовнішнього тертя полімерів у залежності від температури. Доведено, що механічні втрати є одним з головних чинників, що визначають вид температурної залежності коефіцієнта тертя полімерів (температурне розташування та інтенсивність максимумів коефіцієнта тертя)Посилання
Нильсен Л. Механические свойства полимеров и полимерных композиций/Пер. с англ. П.Г.Бабаевского. -М.: Химия, 1978. - 312 с.
Бартенев Г.М., Лаврентьев В.В. Трение и износ полимеров. - JL: Химия, 1972. -
с.
Калинчев Э.Л., Саковцева М.Б. Выбор пластмасс для изготовления и эксплуатации изделий. - JL: Химия, 1987. - 416 с.
Гладченко А.Н., Шевеля В.В., Шевеля И.В. Контактные релаксационные явления в металлополимерных трибосистемах.//Проблемы трибологии. - 1996. - №1 - С.72 -77.
Власов C.B., Калинчев Э.Л. Основы технологии переработки пластмасс. - М.: Химия, 1995.-528 с.
Перепечко И.И. Акустические методы исследования полимеров. -М.: Химия, 1993. - 295 с.
Бартенев Г.М., Бартенева А.Г. Релаксационные свойства полимеров. - М.: Химия, 1992.-384 с.
Downloads
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з такими умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).