Триботехнічні властивості газотермічних покриттів з різним типом зміцнення
DOI:
https://doi.org/10.18372/2306-1472.1.10988Анотація
Розглянуто триботехнічні властивості газотермічних покриттів із різним типом зміцнення при терті по бронзі БрАЖМц 10-3-1,5. Виявлено, що високий рівень цих властивостей відповідає утворенню на стичних поверхнях гетерогенних вторинних структур змішаного типу, що супроводжується переносом елементів трибопари. Доведено, що кращі властивості мають покриття на нікелевій основі з інтерметалідним зміцненням, потім - покриття на залізо-нікелевій основі, що містять карбіди типу МеСПосилання
Ригни Д. Процессы изнашивания при трении скольжения // Трение и износ, 1987.-Т. 8. № 6 - С. 973 - 976.
Костецкий Б.И., Бергиадский Л.И. Динамическое равновесие при трении и доносе металлов//ДАН СССР, 1970,-Т. 191. №6,-С. 2337 - 1339.
Методы анализа структур поверхностей, формирующихся в процессе трения/ H.H. Кузьмин, Е.А. Шувалова, Г.Р. Транковская Г.Р. и др.// Трение и износ, 1996.-Т. 17-№ 4- С. 480 - 486.
Костецкая Н.Б. Механизмы деформирования и разрушения поверхностей трения при трибоокислительных процессах // Сверхтвердые материалы, 1986 - №1. - С. 48 - 54.
Горский В.В. Формирование легированных кислородом сплавов Ме-Мег-0 в зоне контакта металлов при трении// Трение и износ, 1989,- Т. 10 - № 3,- С. 452 - 460.
Современные жаростойкие материалы. Справочник /Под ред С.Б. Масленкова. М.: Металлургия, 1986. - 359 с.
Кириенко О.Ф. Структурно-масштабная модель безызносного трения металлических конструкционных материалов в условиях структурной самоорганизации // Трение и износ, 1993. -Т.143. -№1, - С. 85-97.
Downloads
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з такими умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).