Методика прийняття рішень в інтелектуальних системах навчання з нечітко заданою цільовою функцією
DOI:
https://doi.org/10.18372/2306-1472.1.10984Анотація
Розглядається структурна модель організації процесу навчання в системі "оператор-тренажер". Формальна оцінка рівня навченості оператора базується на зв'язках, які задаються між елементами знань різних рівнів та педагогічних вимірювальних на нижньому рівні заданої структури знань. Для формування експертної оцінки вводиться лінгвістична терм-множина, значення якої формується на основі запропонованого методу попарних порівнянь, що дозволяє збільшити точність прийняття рішень та зменшити суб'єктивний фактор у процесі оцінки рівня навченості оператора. Подається методика оцінки знань особи, яка навчається, з урахуванням функції належності елемента базових знань підмножині знань особи, яка навчаєтьсяПосилання
Аверкин А.Н., Поспелова Д.А. Нечеткие множества в моделях управления и искусственного интеллекта /Под ред. - М. - Наука, 1986. - 312 с.
Л.С. Демин, Ю.Г. Жуковский, А.П. Семенин и др. Автоматизированные обучающие системы профессиональной подготовки операторов летательных аппаратов / - М.: Машиностроение, 1986.-240 с.
Шибицкая Н. Н. Концептуальные модели управления процессом обучения в системе "оператор - тренажер" // Проблемы авионики: Сб. науч. тр. - К. : КМУГА, 1997, - С. 251 - 257.
Шибицкая Н. Н. Анализ способов приобретения и использования знаний в интеллектуальных обучающих системах //Проблемы авионики: Сб. науч. тр.,- К. : КМУГА, 1997. - С. 243 -250.
Downloads
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з такими умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).