ОПЕРАЦІЇ НЕЧІТКОЇ МАТЕМАТИКИ В СКЛАДІ ІНФОРМАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ НА ПЛАТФОРМІ WINDOWS
DOI:
https://doi.org/10.18372/2306-1472.1.10974Анотація
Запропоновано універсальну методику та алгоритм виконання операцій нечіткої математики над нечіткими числами та нечіткими змінними. Результат вико-нання операції отримано адекватним уявленню первісних даних, що дозволяє ефективно викоростовувати запропоновану методику для реалізації ітераційнш процедур. Показана пряма залежність можливості отримання конструктивного рішення від структури арифметичної операції. Наведено приклади, що ілюструють застосування викладеної методології для розв'язку реальних прикладних задач в середовищі ЕхсеІІ на платформі Windows в умовах невизначеності та неповної інформації
Посилання
Кунцевич В.М, Лычак М.М.,Никищенко A.C. Решение системы линейных уравнений при наличии неопределенности в ее обеих частях//Кибернетика,-1988,-№4.-С.47-52.
Калмыков С.А. Методы интервального анализа.-Новосибирск: Наука,-1986.-225 с.
Мінаєв Ю.М. Інтервальна математика на підставі методів нечіткої математики // Друга Українська конференція з автоматичного керування ("Автоматика -95"):Тези доповідей. - Львів, 1995.-С.43-45.
Кофман А. Введение в теорию нечетких множеств - М.:Мир, 1982.-432 с.
Dubois D., Prade H. Systems of linear fuzzy constraints.-Fuzzy sets and systems.-1980,-V.3.-N 3.-P.34-48.
Dubois D., Prade H. Fuzzy real algebra:some results.- Fuzzy sets and systems.-1979,-v.2.-N 4.-P.327-348.
Гвоздик A.H. Линейные нечеткие уравнения //Изв.АН СССР.Техн. кибернетика,-1984.-№5.-С. 176-183.
Аверкин А.Н. Нечеткие множества в моделях управления и искусственного интеллекта,-М.:Наука,1986.- 312 с.
Минаев Ю.Н.,Грузинская Е.Т. Алгоритмы нечеткой математики и их программная реализация // Электронное моделирование.-1988.-№6,-С. 17-21.
Негойцэ К. Применение теории систем к проблемам управления.-М.:Мир, 1981.-184 с.
Downloads
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з такими умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).