Метод оцінки міцності композиційних матеріалів із пошкодженнями і вирізами
DOI:
https://doi.org/10.18372/2306-1472.1.10855Анотація
Запропонований новий метод оцінки міцності елементів конструкцій із композиційних матеріалів із пошкодженнями і вирізами, заснований на критерії міцності, який визначає умову переходу елемента із композиційних матеріалів з пошкодженнями або вирізом в критичний стан. Ефективність методу показана на основі порівняльного аналізу результатів розрахунку із пластин з шаруватого вуглепластику з отворами різного діаметра за запропонованим методом з результатами розрахунків за відомими методами і даними експериментальних дослідженьПосилання
Савин ГЛ. Распределение напряжений около отверстий. - Киев: Наук, думка, 1968. - 887 с.
Цай С., Хан X. Анализ разрушения композитов //Неупругие свойства композицион-ных материалов: Механика /Под ред. К. Гераковича. - М: Мир, 1978,- № 16.- С. 104-139.
Backlund J., Aronson CG. Tensle Fracture of Laminates with Holes // J. of Composite Materials. - 1986. - 20.-N 3. -P.259 - 285.
Справочник по коэффициентам интенсивности напряжений. В 2 т. /Под ред. Ю. Му-раками,- М.: Мир, 1990,- Т.1. - 448 с
Downloads
Як цитувати
Бородачев, Н. М., & Шевченко, О. А. (1998). Метод оцінки міцності композиційних матеріалів із пошкодженнями і вирізами. Вісник Національного авіаційного університету, 1(1), 43–48. https://doi.org/10.18372/2306-1472.1.10855
Номер
Розділ
Аерокосмічні системи моніторінгу та керування
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з такими умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).