Узагальнення нерівності Крамера-Рао в разі існуючих апріорних зв'язків між оцінюваними параметрами
DOI:
https://doi.org/10.18372/2306-1472.1.10780Анотація
Показано, що нижня межа Крамера-Рао для статистичних оцінок змінена, якщо алгоритми оцінювання будуються з урахуванням апріорних зв'язків між оцінюваними величинами і залишкові дисперсії можуть бути істотно зменшені. Розглянуто випадок оцінки двох параметрів, між якими існує лінійна алгебраїчна апріорна зв'язок. Представлені результати "узгодження" польотної інформації на основі використання надмірності, що міститься в рівняннях руху центру мас літального апарату і кінематичних рівняннях Ейлера
Посилання
Kasianov V.A., Udartsev E.P. The determination of aircraft characteristics by identification methods. - Moscow. Mashinostrojenie, 1988. - 170 p.
Kasianov V.A., U Sen-Tan. The algorithm of conditional filtering of stochastic processes. -Kiev. KICAE /Simulation of flight and identification of aircraft characteristics, 1992.
Боярский Т.Н., Годованюк A.B. Алгоритм согласования и восстановления траекторных параметров в пространственном движении ВС // Практическая аэродинамика: Сб. науч. тр. - Киев: КМУГА, 1997. -С. 142-154
Downloads
Як цитувати
Kasianov, V. A., & Bojarsky, G. N. (1998). Узагальнення нерівності Крамера-Рао в разі існуючих апріорних зв’язків між оцінюваними параметрами. Вісник Національного авіаційного університету, 1(1), 25–35. https://doi.org/10.18372/2306-1472.1.10780
Номер
Розділ
Аерокосмічні системи моніторінгу та керування
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з такими умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).