МОДЕЛІ ПОДАННЯ ЗНАНЬ ПРО СТАЛІ ІНФОРМАЦІЙНІ ІНТЕРЕСИ КОРИСТУВАЧІВ В ІНФОРМАЦІЙНО-ПОШУКОВИХ СИСТЕМАХ
DOI:
https://doi.org/10.18372/2306-1472.21.1035Анотація
Розглянуто онтологічний підхід до інформаційного пошуку в Інтернеті, який через збільшення обсягу інформації і розосередження її джерел стає все більш складним. Показано, що критичним є не стільки час пошуку, скільки добір інформації, яка релевантна запиту користувача.Посилання
Glover E., Lawrence S., Birmingham W., Giles C.L. Architecture of a metasearch engine that supports user information needs // In Eighth International Conference on Information and Knowledge Management, CIKM 99. – Kansas City, Missouri. – 1999. – Nov. – P.210–216.
A Model-Theoretic Semantics for DAML+OIL. – http://www.w3.org/TR/daml+oil-model .
W3C Web Ontology. – http://www.w3.org/2001/sw/WebOnt/.
Distributed XML: the role played by XML in the next-generation Web. – http://www.xml.com/pub/2000/09/06/distributed.html.
RDF/XML Syntax Specification. – http://www.w3.org/TR/rdf-syntax-grammar/.
Гаврилова Т.А., Хорошевский В.Ф. Базы зна-ний интеллектуальных систем. – С.Пб.: Питер, 2001. – 312 с.
Downloads
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з такими умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).