ДОСЛІДЖЕННЯ ГЕОМЕТРИЧНИХ ОСОБЛИВОСТЕЙ ПОВЕРХОНЬ ВЕЛИКОГАБАРИТНИХ ОБ’ЄКТІВ ТРИКАНАЛЬНОЮ ВИМІРЮВАЛЬНОЮ СИСТЕМОЮ З ФАЗОВИМИ СВІТЛОДАЛЕКОМІРАМИ
DOI:
https://doi.org/10.18372/2306-1472.20.1015Анотація
Розглянуто вимірювальну систему з трьома фазовими далекомірами, яка дозволяє в процесі одного вимірювання визначати положення трьох точок на досліджуваній поверхні великогабаритного виробу. Показано, що за допомогою такої системи можна проводити геометричне відтворення по-верхні об’єкта, утвореного сукупністю по-різному орієнтованих площин, геометричну апроксимацію поверхонь об’єктів у вигляді січних площин, обмежених шестикутниками.
Посилання
Бабак В.П., Байса Д.Ф., Різак В.М., Філоненко С.Ф. Конструкційні і функціональні матеріали: Навч. посіб. Ч. 2. Основи фізики твердого тіла. Конструкційні матеріали. – К.: Техніка, 2004. – 368 с.
Бабак В.П., Шмаров В.Н. Вплив геометричного фактора на відновлення поверхні великогабаритних виробів з використанням світлодалеко-мірів // Вісн. НАУ. – 2004. – № 1. – С. 60–66.
Бабак В.П., Шмаров В.Н., Калита В.М. Восстановление формы поверхностей крупногабаритных объектов лазерными светодальномерами // Техноло-гические системы. – 2004. – № 3 (в друку).
Таланчук П.М., Голубков В.И., Маслов В.П. Лазеры в контрольно-измерительной технике. – К.: Техніка, 1992. – 226 с.
Бабак В.П. Обробка сигналів при формуванні зображень об’єктів. – К.: Либідь, 1994. – 192 с.
Downloads
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з такими умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).