АЛГОРИТМІЧНІ АСПЕКТИ ПОШУКУ ПРООБРАЗІВ ГЕШ-ФУНКЦІЙ НА ПРИКЛАДІ MD5
DOI:
https://doi.org/10.18372/2410-7840.17.9516Ключові слова:
захист інформації, функція хешування, прообраз, колізія, диференційний шлях, «зустріч посередині», MD5, схема Меркла-Дамгарда.Анотація
У даній статті розглядаються аспекти застосування метода Аокі побудови прообразу функцій хешування, що базу-ються на схемі Меркла-Дамгарда (на прикладі функції MD5). На відміну від оригінального методу, де використову-ється декілька диференційних шляхів для побудови теоретичної атаки, у даній роботі увага приділяється побудові по-тужних множини диференційних шляхів високої ймовірності, без яких принципово неможливо будувати практичніатаки такого типу. Пропонується одна з можливих схем побудови множини диференційних шляхів високої ймовірно-сті для даної атаки та наводиться оцінка складності побудови прообразу для скорочених версій функції хешуванняMD5. Отримані результати доводять теоретичну слабкість до атаки скороченого алгоритму хешування MD5, атакож накладають додаткові обмеження на конструкції нових функцій хешування.Посилання
Ralph Charles Merkle. Secrecy, authentication, and public key systems. PhD thesis, Stanford, CA, USA, 1979. AAI8001972.
R. Rivest. The MD5 Message-Digest Algorithm, 1992.
Simon Knellwolf and Dmitry Khovratovich. New preimage attacks against reduced sha-1. Cryptology ePrint Archive, Report 2012/440, 2012.
##submission.downloads##
Опубліковано
2015-11-03
Номер
Розділ
Статті
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).