Загрози державним інформаційним ресурсам: терміни та визначення
DOI:
https://doi.org/10.18372/2410-7840.16.6930Ключові слова:
державні інформаційні ресурси, загроза, загроза інформації, загроза державним інформаційним ресурсам, атака на державні інформаційні ресурсиАнотація
Проведено аналіз існуючого нормативно-правового та законодавчого забезпечення, вітчизняних і міжнародних стандартів галузі «Інформаційна безпека». Детально розглянуто напрями, що регламентують питання поняття загрози,загрози інформаційній безпеці, загрози інформації. Проведено нормативно-правовий аналіз, на основі якого приведено найповніше поняття загроз державним інформаційним ресурсам та атаки на державні інформаційні ресурси. Визначено недоліки та встановлено відсутність загального системного підходу (методології побудови) до формування моделіпорушника і моделі загроз державним інформаційним ресурсам на базі вітчизняних і міжнародних вимог і стандартів.Посилання
Богуш В.М., Юдін О.К. Інформаційна безпека держави. – К.: “МК-Прес”, 2005. – 432с.
Інформаційна безпека. Нормативно-правове забезпечення: підруч./О.К. Юдін. – К.: НАУ, 2011. – 640 с.
Юдін О.К., Бучик С.С. Державні інформаційні ресурси. Нормативно-правовий аналіз, зміст та визначення / Безпека інформації. – 2014. – Вип. 1 (20). – С. 72-75.
Юдін О.К., Бучик С.С. Концептуальний аналіз уразливості державних інформаційних ресурсів / Наукоємні технології.–2013.–№3(19) / Технічні науки. – С. 299–304.
Юдін О.К., Бучик С.С. Аналіз загроз державним інформаційним ресурсам / Проблеми інформатизації та управління. – 2013. – №4(44) / Технічні науки. – С. 93–99.
Yudin О., Buchyk S. The analysis of normatively–legal providing of defence of state informative resources in informatiоn–telecommunication systems / Science-based technologies . – 2013. – №2 (18) / Engineering Sciences. – P. 202-206.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).