Проблеми організації довірчих відносин в розподілених інформаційно- комунікаційних системах
DOI:
https://doi.org/10.18372/2410-7840.9.5059Анотація
Розглянута проблема організації відносин довіри в розподілених обчислювальних системах. Виконаний аналіз існуючих моделей мереж з організацією довірчих відносин, запропонована децентралізована модель індивідуального обліку репутацій. Обґрунтована перспективність застосування обмежених моделей довіри для ефективного об'єднання політик безпеки різних вузлів.
Посилання
Кореньков В., Тихоненко Е. Организация вычислений в научных областях. Открытые системы, № 2, 2001. -С. 29-34.
Черней Г.А. «Проблемы аутентификации в информационных системах»- Кишинев: Реклама. 2001. — 112 с.
Халатенко А.В. Реализация многоуровневой политики безопасности в ОС Linux. Информационная безопасность. Инструментальные средства программирования. Микропроцессорные архитектуры. М,: НИИСИ РАН, 2003. -С. 107-125.
U. Маurer. Modelling a public-key infrastructure. Computer Security -ESORICS '96, LNCS 1146, Springer Verlag, 1996.
V. Cahill, et al. Using Trust for Secure Collaboration in Uncertain Environments. IEEE Pervasive Computing Magazine, 2003, vol. 2, №3, P. 52-61.
PeerTrust: Supporting Reputation-Based Trust for Peer-to-Peer Electronic Communities, ACM IEEE Volume 16 , Issue 7, 2004. -P. 843 - 857.
G. Zacharia. Collaborative reputation mechanisms for online communities. Massachusetts Institute of Technology, September 1999.
Goguen J. A., Meseguer J. Unwinding and Inference Control. 1984, Symposium on
Security and Privacy, P. 75-85, IEEE, May 1984.
##submission.downloads##
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).