Концептуальна модель НВЧ каналу витоку інформації в колі електроживлення
DOI:
https://doi.org/10.18372/2410-7840.15.4859Ключові слова:
пов'язана лінія, восьмиполюсник, чотириполюсник, парне і непарне збудження, хвильовий опірАнотація
Для побудови фільтруючих пристроїв НВЧ (над високих частот) з метою запобігання витоку інформації по колах електроживлення необхідно враховувати вплив зовнішніх екранів. Існуючі методи синтезу пристроїв фільтрації засновані на використанні математичної моделі двопровідної лінії передачі без урахування ефекту екранування зовнішньою оболонкою. В результаті аплітудно-частотна характеристика фільтра відрізняється від експериментальної, що призводить до погіршення фільтрації в смузі загородження. Запропоновано використовувати в якості концептуальної математичної моделі елемента фільтра модель пов'язаної лінії передачі. Концептуальна модель дозволяє враховувати ефект екранування зовнішньої оболонки і підвищує точність розрахунку пристроїв фільтрації в колах електроживлення.Посилання
Хорошко В.А., Чекатков А.А. Методы и средства защиты информации. - К.: Юниор, 2003. — 502 с.
Максимов Ю. И., Сонников В. Г., Петров В. Г. Технические методы и средства защиты информации. - СПб.: ООО «Издательство Полигон», 2000. - 320 с.
Thomas И. Lee. Planar Microwave Engineering: A Practical Guide to Theory, Measurement, and Circuits. Cambridge University Press, 2004.- 862 p.
Ганстон М.А.П. Справочник по волновым сопротивлениям фидерных линий СВЧ.-М.: Связь, 1976,- 152 с.
Khoroshko У.A., Chekatkov A.A. Methods and tools for information security., K.: Junior, 2003., 502 p.
Maksimov Y.N., Sonnikov V.G., Petrov V.G. Technical methods and tools of information protection., St. Petersburg. LLC "Publishing Polygon", 2000., 320 p.
Thomas H. Lee. Planar Microwave Engineering: A Practical Guide to Theory, Measurement, and Circuits. Cambridge University Press, 2004., 862 p.
Ganstan I.A.O. Reference book Characteristic impedance of microwave feeder.-M.: Communication, 1976, 152 p.
##submission.downloads##
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).