Метод компресії зображень в телекомунікаційних системах на основі усунення структурної надмірності
DOI:
https://doi.org/10.18372/2410-7840.15.4779Ключові слова:
двохкомпонентний код, структурна надлишковість, апертура, технологія стиснення, засоби телекомунікаційАнотація
В результаті проведеного аналізу мінімального часу на передачу відеоінформації показано, що для існуючих і перспективних систем аерокосмічного моніторингу з використанням бортових засобів телекомунікації воно досягає декількох десятків хвилин. Це приводить до застарівання отримуваної інформації, ухвалення рішень, прийняттю запізнілих і помилкових рішень. Обґрунтовано, що для вирішення даної проблеми пропонується використовувати технології стиснення відеоданих. Показано, що існуючі технології стиснення на основі попереднього виявлення апертур, засновані на роздільній обробці їх складових, що призводить до зниження ступеня стиснення зображень. Розроблено формування компактного представлення фрагменту зображення. Створена інформаційна технологія стиснення зображень на основі узагальненого кодування його координатно-структурної і порядково-масштабної складових. Розроблена побудова двокомпонентного коду на основі першої кодової складової, що формується на основі елементів рядка масиву апроксимуючих величин, що представляється у вигляді адаптивного позиційного числа з нерівними елементами. Обґрунтовується, що досягається додаткове збільшення ступеня стискування зображень за рахунок виключення статистичної надмірності, зниження психовізуальної надмірності і скорочення структурної надмірності.
Посилання
Кашкин В.Б. Цифровая обработка аэрокосмических изображений: Конспект лекций.- Красноярск: ИПК СФУ, 2008. – 121 с.
Баранник В.В. Методологический анализ системы аэрокосмического видеомониторинга чрезвычайных ситуаций / В.В. Баранник, А.В. Яко-венко, А.Ю. Школьник // Сучасна спеціальна техніка, К.: №4(27). – 2011. – С. 12-22.
Баранник В.В. Структурно-комбинаторное представление данных в АСУ / В.В. Баранник, Ю.В. Стасев, Н.А. Королева - Х.: ХУПС, 2009. – 252 с.
Баранник В.В., Додух А.Н. Технология сжатия цифровых изображений на основе двухкомпонентного кодирования // Автоматизированные системы управления и приборы автоматики. – №157. – 2012. – С. 14-24.
Баранник В.В., Додух А.Н. Метод двухкомпонентного кодирования апертурных составляющих изображений в средствах телекоммуникаций // Радиоэлектроника и информатика. - №2. – 2012. – С. 11-18.
Баранник В.В., Додух А.Н. Адаптивное позиционное кодирование с неравными соседними эле-ментами // Информационно-управляющие системы на железнодорожном транспорте. - №4. – 2012. – С. 23-28.
Kashkin V.B., Digital processing of aerospace pictures: Lecture Summaries- Krasnoyarsk: IPK SFU, 2008-121 p.
Barannik V.V., The methodological analysis of a system for air and space video monitoring of emergency situations/ Barannik V.V., Yakovenko A.V., Shkolnik A.Y.//Suchasna spetsialna tekhnika. Kyiv: No.4(27), 2011, 12- 22 p.
Barannik V.V. Structural and combinatorial representation of the data in the information system / Barannik. V.V., Stasev Y.V., Koroleva N.A., K.: KUAF, 2009, 252 p.
Barannik. V.V., Dodukh A.N. Digital image compression technology based bicomponent encoding // Automated control systems and devices, №157, 2012, p. 14-24.
Barannik V.V., Dodukh A.N. The method of two-aperture encoding components of the images in the telecommunications // Electronics and computer science, №2, 2012, p. 11-18.
Barannik. V.V., Dodukh A.N. Adaptive coding positional unequal adjacent elements // Information and control systems for railway transport., №4, 2012, p. 23-28.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).