Класифікація методів соціального інжинірингу
DOI:
https://doi.org/10.18372/2410-7840.9.4129Анотація
Проаналізовані опубліковані матеріали відповідної предметної сфери. Сформульоване визначення соціального інжинірингу, розроблена класифікація методів соціотехнічних атак за ознаковим принципом. Визначено узагальнений алгоритм соціотехнічних атак, показані конкретні приклади їх реалізації.Посилання
Корченко O.Г. Построение систем защиты информации на нечетких множествах. Теория и практические решения. - К.: «МК - Пресс», 2006. - 320с.
Конеев И.Р., Беляев A.B. Информационная безопасность предприятия. - СПб:БХВ- Петербург, 2003. - 752с.
Чириль Дж. Защита от хакеров (+СD).-СПб.: Питер, 2002. - 480с.
Мак-Клар Стюард, Спенбреб Джоел, Курц Джордж. Секреты хакеров. Безопасность сетей - готовые решения. — 4-е изд.: Пер. с англ. - М.: Изд. дом «Вильяме», 2004. - 656с.
Коул Ерик. Руководство по защите от хакеров: Пер. с англ. - М.: Изд. дом «Вильяме»., 2002. - 640с.
Бабак В.П., Корченко О.Г. Інформаційна безпека та сучасні мережеві технології. Англ.-укр. рос. слов, термінів. - К.: НАУ, 2003. - 670 с
Kevin Ь. Mitnik, William L. Simon, Steve Wozniak,. The Art Of Deception: Wiley, 2002. - 304c.
Корченко А. Г. Несанкционированный доступ к компьютерным системам и методы защиты: Учеб. пособие. - К.: КМУГА, 1998. - 116 с.
Robert В. Cialdini. The Science of Persuasion II Scientific American Magazine. - 2001, - №2. -P.76-81.
И.H. Кузнецов Информация: сбор, защита, анализ. Учебник по информационно- аналитической работе. - М.: ООО Изд. Яуза, 2001. - 100с.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).