Проблеми оцінки захищеності автоматизованих систем
DOI:
https://doi.org/10.18372/2410-7840.10.3872Анотація
Визначені основні проблеми, які пов'язані з нормативно-правовим забезпеченням процедур, що дають можливість виконувати аналіз ризиків в сучасних автоматизованих системах. Викладені пропозиції відносно наступного вдосконалення вітчизняної нормативної бази в галузі захисту інформації в комп'ютерних системах.
Посилання
НД ТЗИ 2.5-004-99. Критерии оценки защищенности в компьютерных системах от несанкционированного доступа. ДСТСЗИ СБ Украины, 1999.
НД ТЗИ 1.1-003-99. Терминология в области защиты информации в компьютерных системах от несанкционированного доступа. ДСТСЗИ СБ Украины, 1999.
НД ТЗИ 1.1-002-99. Общие положения по защите информации в компьютерных системах от несанкционированного доступа. ДСТСЗИ СБ Украины, 1999.
НД ТЗИ 2.5-004-99. Классификация автоматизированных систем и стандартные функциональные профили защищенности обрабатываемой информации от несанкционированного доступа, 1999.
НД ТЗИ 3.7-001-99. Методические указания по разработке технического задания на создание комплексной системы защиты информации в автоматизированной системе, 1999.
Information technology - Security techniques - Evaluation criteria for ГТ security - Part 1: Introduction and gйnйral model. - ISO/IEC 15408-1.1999.
Information technology - Security techniques - Evaluation criteria for IT security - Part 2: Security functional requirements. - ISO/IEC 15408-2.1999.
Information technology - Security techniques - Evaluation criteria for IT security - Part 3: Security assurance requirements. - ISO/IEC 15408-3.1999.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).