Ефективна стенографічна передача інформації в коефіцієнтах дискретного косинусного перетворення напівтонових зображень
DOI:
https://doi.org/10.18372/2410-7840.10.3871Анотація
Проведено дослідження стенографічної системи вбудови інформації в коефіцієнти двовимірного дискретного косинусного перетворення (ДКП2) напівтонових зображень з використанням двох алгоритмів модуляції індексу квантування. Отримано розрахункове співвідношення для розв'язання компромісної задачі побудови стегосистеми: спотворення - швидкість - стійкість. Дані рекомендації по відбору коефіцієнтів ДКІІ2 для вбудови інформації в нерухомі зображення, які підлягають стандартній процедурі JPEG стиснення.
Посилання
Конахович Г.Ф., Пузыренко А.Ю. Компьютерная стеганография. Теория и практика. - К.: МК-Пресс, 2006. - 288 с.
Грибунин В.Г., Оков И.Н., Туринцев И.В. Цифровая стеганография. - М: СОЛОН-1 Ipecc, 2002. - 272 с.
Сох I.J., Miller M.L., Bloom J.A. Digital watermarking. - Morgan Kaufmann Publishers, 2002. - 542 p.
Gel'fund S.I.. Pinsker M.S. Coding for channel wph random parameters. If Problems of Control and Information Theory. -1980.-9, 1. - pp 19-31.
Costa M.H.M. Writing on dirty paper, // IEEE Transactions on Information Theory, - 1983. - IT-29, pp. 439-441.
Chen В., Wornell G.W. Quantization index modulation; a dass of provably good methods for digital watermarking and information embedding // IEEE т-ansactions on Information Theory. - 2001. 47. 4, pp. 1423 - 1443.
Шишкин А.В., Кошевой B.M. Устойчивая к атакам масштабирования стеганографическая передача информации с исключением мешающего сигнала- носителя // Радиоэлектроника (Известия вузов). - 2007. - 5С, 6. - сс. 3 - 15.
Бондарев В Н., Трёстер Г., Чернега B.C. Цифровая обработка сигналов методы и средства. Учеб. пособие для вузов. 2-е изд. - X.: Конус, 2001. - 398 с.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).