Використання арифметичних операцій за модулем 2n для побудови блокових симетричних шифрів
DOI:
https://doi.org/10.18372/2410-7840.7.3839Анотація
Запропоновано підхід до використання арифметичних операцій множення та ділення за модулем 2n для побудови швидких блокових симетричних шифрів з простою математичною структурою. Наведені алгоритми виконання операцій множення та ділення за модулем 2n і оцінка необхідної кількості машинних операцій для чисел різної розрядності.Посилання
Вильям Столлингс. Криптография и защита сетей: принципы и практика, 2-е изд. - М.: Издательский дом "Вильяме", 2001. - 672с.
Петров A.A. Компьютерная безопасность. Криптографические методы защиты. - М.: ДМК, 2000. - 448с.
Joan Daemen, Vincent Rijmen. The Rijndael Block Cipher. AES Proposal: Rijndael, Document version 2, 3.09.99.
Гулак Г.М., Гюрбенко И.Д., Михашенко M.C., Гитис Ю.Є. Блочний симетричний криптоалгоритм SHACAL-2 // "Правове, нормативне та метрологічне забезпечення системи захисту інформації в Україні", випуск - 7, 2003 р, 224 с.
##submission.downloads##
Опубліковано
2005-01-12
Номер
Розділ
Статті
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).