Моделювання критеріїв оптимальності та обмежень для захисту інформаційних систем
DOI:
https://doi.org/10.18372/2410-7840.14.3499Ключові слова:
захист інформації, система захисту інформації, критерії оптимальності та обмеженьАнотація
У даній статті розглянуто важливу та актуальну проблему побудови процедур формалізації критеріїв ефективності та обмежень. Запропоновано розробку та застосування аксіоматичної теорії для математичного моделювання критеріїв оптимальності та обмежень як певних функцій від керованих, так й некерованих змінних. Сформулювано та детально розглянуто систему правил (аксіоми) математичного моделювання критеріїв оптимальності та обмежень, яка будується на необхідних та достовірних умовах існування екстремумів функцій та функціоналів. Показаний ряд явних переваг, які мають математичні моделі критеріїв та обмежень.
Посилання
Ленков С.В. Методы и средства защиты информации. В 2-х томах / Ленков С.В., Перегудов Д.А., Хорошко
В.А. – К.: Арий, 2008.
Горелик В.А. Исследование операций / Горелик В.А., Ушаков И.А. – М.: Машиностроение, 1986. – 288 с.
Вунш Г. Теория систем / Вунш Г. – М.: Сов. радио, 1978. – 288 с.
Тиснина Е.О. Абсолютная устойчивость положения равновесия системы поддержки принятия решений в системе защиты информации / Тиснина Е.О., Хорошко В.А. // Сучасний захист інформації,
№4, 2010. – С. 74-79.
Мину М. Математическое программирование. Теория и алгоритмы / Мину М. – М.: Наука, 1990. – 488 с.
Хоменюк В.В. Элементы теории многоцелевой оптимизации / Хоменюк В.В. – М.: Наука, 1983. – 343 с.
Игнатов В.А. Аксиоматическая теория математического моделирования критериев оптимальности и ограничений / Игнатов В.А., Минаев Ю.Н., Гузий Н.Н. // Захист інформації, №4, 2005. – С. 46-56.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).