Сучасні проблеми створення складних інформаційно-управляючих систем реального часу
DOI:
https://doi.org/10.18372/2410-7840.14.3486Ключові слова:
інформаційно-управляючі системи (ІУС), ергономіка, ергопрофіка, людино-машинна системаАнотація
В статті розглянуті проблеми створення складних інформаційно-управляючих систем реального часу з урахуванням психічних особливостей людини як суб’екту управління. Наданий в статті підхід дає можливість ситуаційної оцінки виникнення конфліктів та біфуркацій в складних інформаційно-управляючих системах, чіткого розподілення функцій управління, дій і прийняття рішень між оператором і технічними пристроями в реальному часі.Посилання
Забродин Ю.М., Зазыкин В.Г. Основные направления исследований деятельности человека - оператора в особых и экстремальных условиях // Психологические проблемы деятельности в особых условиях/ Под ред. Б.Ф. Ломова и Ю.М. Забродина. М.: Наука, 1985. С. 5-16.
Колачов С.П., Недайбiда Ю.П., Драглюк О.В., Шугалій О.О. «Сучасні ергатично-системотехнічні проблеми створення інформаційно-управляючих систем військового призначення». стаття, М. Харків. Збірник наукових праць Академії Внутрінніх Військ МВС України, Вип.1(17), 2011 р.
Павлов В. В. Начала теории эргатических систем. - Киев. Наукова думка. 1975, - 240 с.
Сергеев С.Ф. Инженерная психология и эргономика: Учебное пособие. М.: НИИ школьных технологий,
– 176 с.
Трояновский, В.М. Информационно-управляющие системы и прикладная теория случайных процессов. – М.: Гелиос АРВ, 2004. – 304 с.
Л.С.Понтрягин, В.Г. Болтянский, Р.В. Гамкрелидзе, Е.Ф. Мищенко. Математическая теория оптимальных процессов. – М.: “Наука”, 1969. – 437 с.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).