Про ентропію української мови
DOI:
https://doi.org/10.18372/2410-7840.14.3397Ключові слова:
ентропія, мова, дослідження, параметриАнотація
У статті виконано аналіз підходів до формалізації природних мов та викладено результати експериментальних досліджень теоретико - інформаційних характеристик різних стилів української мови, визначена її надлишковість та приведено результати порівняння ентропії української мови з іншими природними мовами.
Посилання
Шеннон К. Работы по теории информации и кибернетике. – М.: Наука, 1973. – С.68 – 128, 236 – 273, 441 – 483.
Белоногов Г.Г., Фролов Г.Д. Эмпирические данные о распределении букв в русской письменной речи // В сборнике «Проблемы передачи кибернетики». – 1963. – Вип. 9. – С. 287 – 305.
Пиотровский Р.Г. Информационные измерения языка. – Л. Наука, 1968. – С. 17 – 81.
Статистика речи. Сборник. Отв. редактор Пиотровский Р.Г. – Л.: Наука, 1968. – С.50 – 60, 228 – 230.
Кригін М.Ю., Широков В.А. Дослідження інформаційно-статистичних властивостей українського тексту. Математичні машини і системи, 2000, №1, с.120 -127.
Сушко С.О., Фомичова Л.Я., Барсуков Є.С. «Частоти повторюваності букв і біграм у відкритих текстах українською мовою» . – Захист інформації. –2010. – №3, С. 94-102.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).