Виявлення прихованих повідомлень як складова комплексних систем захисту інформації
DOI:
https://doi.org/10.18372/2410-7840.14.3368Ключові слова:
системи захисту інформації, стеганографія, проект захисту, криптографія, образАнотація
У статті розглянутою є проблема використання криптографічних методів захисту інформації при проектуванні комплексних систем захисту інформації. Головна увага приділяється методам виявлення прихованих повідомлень, котрі є вбудованими у 2D-контейнери на основі LSB-методів. Розглядається випадок слабкого заповнення, а процедура виявлення передбачає використання Вейвлет аналіз.
Посилання
Домарев В.В. Безопасность информационных технологий. Систем¬ный подход [Монография]. – К.: ООО ТИД Диа Софт, 2004. – 992 с.
Ярочкин В.И. Информационная безопасность [Монография]. – Учеб¬ник для студентов вузов. 2-е изд. – М.: Гаудеамус, 2004. – 544 с.
Бузов Г.А., Калинин С.В., Кондратьев А.В. Защита от утечки инфор¬ма¬ции по техническим каналам [Текст]. – Учебное пособие. – М.: Го¬ря¬чая линия-Телеком, 2005. – 416 с.: ил.
Конахович Г.Ф., Пузыренко А.Ю. Компьютерная стеганография. Тео¬рия и практика [Текст]. – К.: «МК-Пресс», 2006. – 288 с., ил.
M. Kutter, F, Jordan, F, Bossen. Digital signature of color images using amplitude modulation [Text]. – Proc. of the SPIE storage and retrieval for image and video databases Vol. 3022, 1997, – p.518-526.
Чарльз К. Чуи. Введение в вейвлеты [Текст]: пер с англ. Я.М. Жилейкина – М.: Мир, 2001. – 412 с.
Гонсалес Р., Вудс Р. Цифровая обработка изображений [Текст]. – М.: Техносфера, 2005, - 1072 с.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).