Аналіз існуючих методів кодування при забезпеченні цілісності інформації в сучасних ІКСМ
DOI:
https://doi.org/10.18372/2410-7840.14.3359Ключові слова:
інформаційна безпека, завада, завадостійке кодування, інформаційний потік, цілісністьАнотація
У статті проведено аналіз існуючих методів завадостійкого канального кодування захищених інформаційних мереж. Визначено кількісні оцінки ефективності використання коду умовних лишків з умови підвищення цілісність та достовірність інформації, яка зберігається, передається та оброблюється в сучасних інформаційних мережах. Показано, що при використанні коду умовних лишків відбувається подальше повне усунення спотворень у інформаційному повідомленні з умов появи багатократних помилок.
Посилання
Скляр Б. Цифровая связь. Теоретические основы и практическое применение / Пер. с англ. – М.: Изд. дом Вильямс, 2004. – 1104 с.
Юдін О.К. Кодування в інформаційно-комунікаційних мережах – Монографія. К.: Книжкове видавництво НАУ, 2007. – 302 с.
Василенко В.С. Узагальнені завадостійкі коди в задачах забезпечення цілісності інформаційних об’єктів в умовах природних впливів / В.С. Василенко // Правове, нормативне та метрологічне забезпечення системи захисту інформації в Україні. –2006. – Вип. 2 (13) – С. 144 −159.
Пат. 67988 Україна, МПК H03M 13/00 Спосіб забезпечення цілісності інформації на базі завадостійкого коду умовних лишків/ Василенко В.С., Василенко М.Ю., Чунарьов А.В.; заявник та патентовласник Нац. авіац. ун-т. – u201110207; заявл. 19.08.2011; опубл.12.03.2012, Бюл. №. 5 – 4 с.
Чунарьов А.В. Забезпечення цілісності інформаційних ресурсів на базі методів завадостійкого кодування/ А.В.Чунарьов, М.Ю.Василенко // Наукоємні технології: наук.-техн. конф. студентів та молодих учених (Київ, 11–12 листопада 2011 р.) – К.: Вид-во Нац. авіац. ун-ту «НАУ-друк», 2011. – С.11.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).