Оптимізація структури багатошарового перспетрону в системах захисту комп’ютерної інформації
DOI:
https://doi.org/10.18372/2410-7840.14.3357Ключові слова:
захист інформації, двошаровий персептрон, нейронна мережаАнотація
Стаття присвячена розробці методики оптимізації структури багатошарового перспетрону призначеного для використання в комп’ютерних системах захисту інформації з метою моніторингу та управління їх параметрами. Доведена доцільність використання двохшарового перспетрону. Отримано розрахункові вирази для визначення кількості нейронів у схованому шарі.Посилання
Бодянский Е.В. Исскуственные нейронные сети: архитектура, обучение, применение / Е.В.
Бодянский, О.Г. Руденко. – Х. : ТЕЛЕТЕХ, 2004. – 369 с.
Каллан Р. Основные концепции нейронных сетей / Каллан Р. ; пер. с англ. А. Г. Сивака. М. : Вильямс, 2003. 288 с.
Терейковський І. Нейронні мережі в засобах захисту комп’ютерної інформації / І. Терейковський. К. : ПоліграфКонсалтинг. 2007. – 209 с.
Хайкин С. Нейронные сети: полный курс, 2-е изд., испр. / Хайкин С. ; пер. с англ. Н. Н. Куссуль М. : Вильямс, 2006. 1104 с.
Хорошко В. О. Основи інформаційної безпеки / В. О. Хорошко, В. С. Чередниченко. К. : ДУІКТ, 2008. 186 с.
Опубліковано
2012-09-22
Номер
Розділ
Статті
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).