Метод n-кратного зниження кількості термів лінгвістичних змінних в задачах аналізу і оцінювання ризиків
DOI:
https://doi.org/10.18372/2410-7840.16.7613Ключові слова:
ризик, аналіз ризиків, оцінювання ризиків, система аналізу і оцінювання ризиків, параметри ризику, нечітка змінна, трансформування термів лінгвістичних змінних, n-кратне зниження числа термівАнотація
При вирішенні задач аналізу і оцінювання ризиків інфор-маційної безпеки найчастіше необхідно виконувати, обро-бку даних в нечітких умовах. Для реалізації такого процесу,використовують систему, в якій оцінювання здійснюєтьсяна основі лінгвістичних змінних, які базуються на еталон-них параметричних трапецієподібних нечітких числах іззаданою кількістю термів. Формування еталонів є доситьскладною процедурою, яка реалізується із залученням екс-пертів відповідної предметної області. При практичномувикористанні зазначеної системи виникає необхідність воперативному варіюванні кількістю термів, наприклад, дляїх приведення до одного порядку. В існуючих системах ві-дсутні зазначені можливості варіювання. Для вирішення такого завдання і підвищення ефективності систем оціню-вання ризиків пропонується метод n-кратного зниженнячисла термів лінгвістичної змінної, який дозволяє здійсню-вати еквівалентне перевизначення числа термів лінгвістичних змінних без залучення експертів.Посилання
Корченко А.Г. Анализ и оценивание рисков информационной безопасности / А.Г. Корченко, А.Е. Архипов, С.В. Казмирчук // Монография. – К.: ООО «Лазурит-Полиграф», 2013. – 275 с.
Казмирчук С.В. Анализ и оценивания рисков информационных ресурсов в нечетких условиях / С.В. Казмирчук // Защита информации – 2013. – Том 15 №2 (59). – С. 133-140.
Казмирчук С.В. Метод трансформирования термов лингвистических переменных в задачах анализа и оценивания рисков информационной безопасности / С.В. Казмирчук // Защита информации – 2013. – Том 15 №3 (60). – С. 268-276.
Корченко А.Г. Построение систем защиты информации на нечетких множествах. Теория и практические решения / А.Г. Корченко – К. : «МК-Пресс», 2006. – 320 с.
##submission.downloads##
Опубліковано
2015-03-07
Номер
Розділ
Статті
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).