ПРОВЕДЕННЯ ЕЛЕКТРОННИХ ПЛАТЕЖІВ ЗА ДОПОМОГОЮ «СЛІПОГО» ПІДПИСУ ЧАУМА НА БАЗІ КРИПТОСИСТЕМИ RSA
DOI:
https://doi.org/10.18372/2410-7840.14.2055Ключові слова:
«сліпий» підпис, анонімність, електронні гроші, криптосистема RSA, платіжна системаАнотація
В статті розглянуто такий криптографічний метод захисту платіжних систем як «сліпий» підпис Чаума на базі криптосистеми RSA, описана оцінка його ефективності та надійності. Детально розглянуто та проаналізовано алгоритм його роботи. Наведено алгоритм забезпечення анонімності платежів.Посилання
С.В. Афоніна Электронные деньги, видання СПб: Питер, 2008. – с. 27.
Брюс Шнайер Прикладная криптография. 2-е издание. Протоколы, алгоритмы и исходные тексты на языке С, видання Триумф, 2002. – с. 170.
Баричев С.Г, Сєров Р.Е. Основы современной криптографии, видавництво Горячая линия - Телеком, 2002. – с.137-140.
О.М. Корков, М.В. Момот Оценка эффективности электронных денежных систем // Томський державний університет управління та радіоелектроніки, 2010. – с. 23.
О.Д. Вовчак Платіжні системи: навчальний посібник / О.Д. Вовчак, Г. Є. Шпаргало, Т.Я. Андрейків. - К.: Знання, 2008. – с. 38.
##submission.downloads##
Номер
Розділ
Статті
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).