ВИРІШЕННЯ ПРОБЛЕМИ ЗАХИСТУ АВТОРСЬКИХ ПРАВ ВЕКТОРНИХ ЗОБРАЖЕНЬ В ІНФОРМАЦІЙНО-КОМУНІКАЦІЙНИХ СИСТЕМАХ
DOI:
https://doi.org/10.18372/2410-7840.13.2044Ключові слова:
захист авторських прав, захист векторних зображень, цифрові водяні знаки, підтвердження авторстваАнотація
У роботі розроблено сервіси та додатки для захисту векторних зображень в інформаційно-комунікаційних системах, що дають можливість підтверджувати авторство без необхідності наявності оригіналу зображення чи самого цифрового водяного знаку (ЦВЗ). При цьому розроблені сервіси та додатки забезпечують достатній рівень стійкості і незначні спотворення при вбудовуванні ЦВЗ. Особливістю розроблених сервісів та додатків є те, що вони складаються з окремих незалежних програмних блоків, які можна використовувати при вбудовуванні та при витягуванні ЦВЗ, що скорочує розмір програмного коду та підвищує надійність їх роботи.Посилання
В.О. Хорошко, О.Д. Азаров, М.Є. Шелест, Ю.Є. Яремчук. Основи комп’ютерної стеганографії. Навчальний посібник. – Вінниця: ВДТУ. – 2003. – 143 с.
Карпінець В. В., Яремчук Ю. Є. Зменшення відхилень координат точок внаслідок вбудовування цифрових водяних знаків у векторні зображення // Правове, нормативне, та метрологічне забезпечення системи захисту інформації в Україні – 2010. – № 2(21). – С.69-78.
Карпінець В. В., Яремчук Ю. Є. Аналіз впливу цифрових водяних знаків на якість векторних зображень // Сучасний захист інформації. – 2011. – №1. – С.72-82.
##submission.downloads##
Номер
Розділ
Статті
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).