СУЧАСНІ СИСТЕМИ ЗАХИСТУ ДЕРЖАВНИХ ІНФОРМАЦІЙНИХ РЕСУРСІВ
DOI:
https://doi.org/10.18372/2410-7840.13.2041Ключові слова:
системи захисту інформації, криптографічний захист інформації, електроні ключі, криптомодуль, сертифікація ключів, генератор ключів, центр сертифікації ключівАнотація
У роботі, на основі теоретичних досліджень авторів, представлені сучасні апаратно-програмні засоби криптографічного захисту інформації, які розроблені спільними зусиллями Держспецзв’язку, Академії СБУ, Національного авіаційного університету, Науково-впроваджувальної фірми «КРИПТОН» та Закритого акціонерного товариства «Інститут інформаційних технологій». Ці засоби дають можливість в інформаційно-телекомунікаційних системах забезпечити захист від несанкціонованого доступу державних інформаційних ресурсів, що містять інформацію з обмеженим доступом. Описано призначення та основні функції запропонованих систем і комплексів криптографічного захисту інформації.Посилання
Марущак А. Щодо поняття «інформаційні ресурси держави» / Інформаційна безпека людини, суспільства, держави. – 2009. – № 1(1). – с.11-16.
Горбенко І.Д. Прикладна криптологія. Теорія. Практика. Застосування : Монографія / І.Д. Горбенко, Ю.І. Горбенко // Харків: Видавництво «Форт», 2011. – 870 с.
Корченко О.Г. Системи захисту інформації : Монографія / О.Г. Корченко. – К: НАУ. – 2004. – 264с.
Горбенко Ю.І. Інфраструктури відкритих ключів. Електронний цифровий підпис. Теорія та практика: Монографія / Ю.І. Горбенко, І.Д. Горбенко. – Х.: Видавництво "Форт", 2010. – 608 с.
Корченко А.Г. Построение систем защиты информации на нечетких множествах. Теория и практические решения / Корченко А.Г. – К.: НАУ, 2005. – 336 с.
##submission.downloads##
Номер
Розділ
Статті
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).