ОСНОВНІ НЕДОЛІКИ ФОРМУВАННЯ ПАКЕТУ ДОКУМЕНТІВ ДЛЯ ПРОВЕДЕННЯ ДЕРЖАВНОЇ ЕКСПЕРТИЗИ КОМПЛЕКСНИХ СИСТЕМ ЗАХИСТУ ІНФОРМАЦІЇ В ІНФОРМАЦІЙНО-ТЕЛЕКОМУНІКАЦІЙНИХ СИСТЕМАХ
DOI:
https://doi.org/10.18372/2410-7840.13.2029Ключові слова:
інформаційно-телекомунікаційна система (ІТС), автоматизована система (АС), технічний захист інформації (ТЗІ), комплексна система захисту інформації (КСЗІ), державна експертизаАнотація
Наведено порядок та досліджено особливості проведення державної експертизи комплексних систем захисту інформації в ІТС та шляхи їх розв’язання. За результатами дослідження запропоновані рекомендації щодо розв’язання цих проблем та своєрідний стислий алгоритм проведення державної експертизи, що враховують вимоги нормативних документів з цих питань та набутий позитивний досвід.Посилання
Положення про державну експертизу в сфері технічного захисту інформації (Наказ Адміністрації державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України № 93 від 16.05.07).
НД ТЗІ 2.5-005 -99. Класифікація автоматизованих систем і стандартні функціональні профілі захищеності оброблюваної інформації від несанкціонованого доступу.
Про захист інформації в інформаційно-телекомунікаційних системах. Закон України від 5.07.1994 року № 80/94-ВР.
НД ТЗІ 3.7-003-05. Порядок проведення робіт із створення комплексної системи захисту інформації в інформаційно-телекомунікаційній системі.
ТР ЕОТ – 95. Тимчасові рекомендації з технічного захисту інформації у засобах обчислювальної техніки, автоматизованих системах і мережах від витоку каналами побічних електромагнітних випромінювань і наводок.
НД ТЗІ 3.1-001-07. Захист інформації на об’єктах інформаційної діяльності. Створення комплексу технічного захисту інформації. Передпроектні роботи.
Порядок оновлення антивірусних програмних засобів, які мають позитивний Експертний висновок за результатами державної експертизи в сфері технічного захисту інформації (Наказ ДССЗЗІ України від 26.03.07 № 45).
ТПКО-95. Тимчасове положення про категоріювання об’єктів 10.07.95 № 35.
Про внесення змін до Закону України ,,Про захист інформації в автоматизованих системах”. Закон вiд 31.05.2005 року № 2594-IV.
##submission.downloads##
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).