МЕТОД СКРЫТОЙ ПЕРЕДАЧИ ДАННЫХ В КОМПЬЮТЕРИЗИРОВАННЫХ ИНФОРМАЦИОННО-ИЗМЕРИТЕЛЬНЫХ СИСТЕМАХ
DOI:
https://doi.org/10.18372/2410-7840.13.2020Анотація
Информация, циркулирующая в каналах передачи данных информационно-измерительных систем (ИИС), во многих случаях носит конфиденциальный характер и требует принятия специальных мер для сохранения ее целостности, защиты от несанкционированного доступа или сокрытии самого факта ее передачи. Одним из эффективных методов решения этой задачи является метод стеганографии [1].Этот метод защиты информации предполагает «встраивание» сообщения в поток цифровых данных, как правило имеющих аналоговую природу – речь, аудиозаписи, изображения, видео и т.п. Известны также предложения по встраиванию информации в исполняемые и текстовые файлы программ [1].Посилання
Основи комп’ютерної стеганографії/ В.О.Хорошко, О.Д. Азаров, Ю.Є. Шелест та ін. –Вінниця: ВДТУ, 2003. – 143 с.
Куц Ю.В., Щербак Л.М. Задачімодуляціїсигналів у системах захистуінформації з використанням дискретного перетворення Гільберта / Защита информации: Сборник научных трудов. – К.: НАУ, 2004. – С.135– 144.
Патент Украины на корисну модель №51344 спосіб прихованного передавання інформації. Куц Ю.В.. Гопієнко А.В., Монченко О.В. – Опубл. 12.07.2010 бюл. №13, 2010.
Куц Ю.В., Щербак А.В., Статистична фазометрія. - Тернопіль: видавництво Тернопільського державного технічного університету імені Івана Пулюя, 2009.-383с.
Бендат Дж., Пирсол А. Прикладной анализ случайных данных: Пер. с англ. - М.: Мир,1989.-540 с.
##submission.downloads##
Номер
Розділ
Статті
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).