СРАВНЕНИЕ ЧАСТОТ ВСТРЕЧАЕМОСТИ БУКВ В АНГЛИЙСКИХ ТЕКСТАХ И ЛИПОГРАММАХ
DOI:
https://doi.org/10.18372/2410-7840.13.2000Ключові слова:
липограмма, криптоанализ, частотный анализ, частота встречаемости букв, ГедсбиАнотація
В данной работе рассматриваются вопросы, связанные с определением частот встречаемости букв в липограмматичсеких работах и их сравнение обычными английскими текстами. Исследования показали, что свойства липограмм существенно влияют на общепринятые подходы частотного криптоанализа, основанного на среднестатистических данных.Посилання
Ernest Vincent Wright. Gadsby. Wetzel Publishing Co., 1939 – 260 pp.
Fletcher Pratt, Secret and Urgent: the Story of Codes and Ciphers. Blue Ribbon Books, 1939 – pp. 254O255.
Friedman W. F., Callimahos D., Military cryptanalysis, Part I, Vol 2, Aegean Park Press, Laguna Hills CA, 1920 – 342 p.
Georges Perec. A Void. The Harvill Press., 1995 – 290 pp.
Jonathan Swift. Travels into Several Remote Nations of the World, in Four Parts. By Lemuel Gulliver, First a Surgeon, and then a Captain of several Ships. London, Printed for C. Bathurst, 1765. – 320 pp.
Lewand, Robert. Cryptological Mathematics. The Mathematical Association of America, 2000 – p.36.
Rainbow Arch H Scripts and Web Tools (electronic source)/Word Counter and Frequency Data. Access: http://rainbow.arch.scriptmania.com/tools/word_counter.html, free.
Wikipedia, the free encyclopedia (electronic source)/ Letter frequency. Access: http://en.wikipedia.org/wiki/Letter_frequency, free.
Бабак В.П., Корченко О.Г. Інформаційна безпека та сучасні мережеві технології: Англо – українсько – російський словник термінів. – К.: НАУ, 2003. – 670 с.
Бонч H, Осмоловская Татьяна. Литературные эксперименты группы «УЛИПО» // «НЛО» –2002. – №57. –С. 57H61
##submission.downloads##
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).