ДИНАМІЧНЕ УПРАВЛІННЯ РЕСУРСАМИ ЗАХИСТУ ІНФОРМАЦІЇ
DOI:
https://doi.org/10.18372/2410-7840.13.1997Анотація
Розглянуто принципи динамічного управління ресурсами захисту інформації, метою якого є досягнення оптимального розміру інвестицій в інформаційну безпеку і оптимального моменту інвестування. Приведено приклад, в якому порівнюються результати попереднього розподілу ресурсів між об’єктами захисту інформації і адаптивного розподілу, коли ресурси вносяться після першого нападу. Проаналізовано умови, при яких доцільно застосовувати адаптивне управління, і ситуації, в яких воно дає найкращі результати.Посилання
Tatsumi Ken:ichi, Goto Makoto, Optimal timing of information security investment: A real options approach. – WEIS July 21, 2009.
Böhme, Moor, The iterated weakest link: A model of adaptive security investment. — WEIS, London, 24 June 2009.
Левченко Є.Г., Рабчун А.О., Оптимiзацiйні задачі менеджменту інформаційної безпеки. — НТЖ "Сучасний захист інформації», №1, 2010, с.16:23.
Gordon L.A., Loeb M.P., The economics of information security investment. – ACM transactions on information and system security, 5(2002), p.438:457.
##submission.downloads##
Номер
Розділ
Статті
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).