ЩОДО МЕТОДИКИ ІДЕНТИФІКАЦІЇ ТА ОЦІНЮВАННЯ АКТИВІВ СИСТЕМИ ІНФОРМАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ
DOI:
https://doi.org/10.18372/2410-7840.13.1991Анотація
Розглянуто теоретико практичні аспекти реалізації процедури ідентифікації та оцінювання активів інформаційних систем відповідно до рекомендацій стандарту ISO/IEC 13335 3. Запропоновано деякі способи підвищення ефективності реалізації цієї процедури.Посилання
ДСТУ ISO/IEC TR 13335 – 3. Інформаційні технології. Настанови з керування безпекою інформаційних технологій (ІТ). Частина 3. Методи керування захистом ІТ.
ISO/IEC 27005, Information Technology – Security techniques – Information security risk management.
Архипов О.Є, Касперський І.П. Застосування методології передбачення для оцінювання шкоди, заподіяної витоком секретної інформації // Правове, нормативне та метрологічне забезпечення системи захисту інформації в Україні. – Вип.2 (15). – К.: 2007. – С.13 19.
Архипов А.Е. Технология построения комбинированных измерительных шкал для оценивания значимости информации / Архипов О.Є. // Адаптивные системы автоматического управления. – 2008. – № 13(33). – С.153 158
Методичні рекомендації державним експертам з питань таємниць щодо визначення підстав для віднесення відомостей до державної таємниці та ступеня їх секретності // Захист інформації з обмеженим доступом: збірник нормативних документів. – К.: КМУЦА, 1999. – 283 с.
Суппес П. Основы теории измерений / Суппес П., Зиннес Дж. // Психологическое измерение. – М.: Мир, 1976. – 220 с.
Пфанцагль И. Теория измерений / Пфанцагль И. – М.: Мир, 1976. – 220 с.
Архипов О.Є. Теоретико методичні засади оцінювання шкоди, обумовленої розголошенням секретної інформації // Правове, нормативне та метрологічне забезпечення системи захисту інформації в Україні. Київ 2008р, випуск 2(17). с. 16 23.
Толстова Ю.Н. Измерение в социологии / Толстова Ю.Н. – М.: ИНФРА М, 1998.– 224 с.
Саати Т.Л. Принятие решений. Метод анализа иерархий / Саати Т.Л.: пер. с англ. – М.: Радио и связь, 1993. – 320 с.
##submission.downloads##
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).