МІЖНАРОДНІ НОРМИ ЩОДО ЗАХИСТУ АВТОРСЬКИХ І СУМІЖНИХ ПРАВ В МЕРЕЖІ INTERNET
DOI:
https://doi.org/10.18372/2410-7840.13.1984Анотація
В даній роботі висвітлюються чотири групи суспільно небезпечних діянь, які вимагають міжнародного співробітництва і контролю: злочинів проти конфіденційності, цілісності і доступності комп'ютерних даних і систем; злочинів, пов'язаних з використанням комп'ютерів, з порушенням авторських і суміжних прав на інтелектуальну власність та злочинів, пов'язаних з дитячою порнографією. Пропонується модель загроз для комп'ютерних даних і систем з урахуванням рекомендацій Конвенції Ради Європи про кіберзлочинність.Посилання
Голубєв В.О. Розслідування комп‘ютерних злочинів // Конвенція про кіберзлочиність: Монографія. – Запоріжжя: Запорізьк. інст. держ. та муніціп. управл., 2003.
Шорошев В.В., Близнюк И.Л., Балина С.Н. Классификация угроз для компьютерных данных и систем по рекомендациям Конвенции Совета Европы о киберпреступности // Бизнес и безопасность. №1, 2005. С.36239.
С.Н.Соколов А.В., Степанюк О.М. Защита от кмпьютерного терроризма. Справочное пособие – СПб.: БХВ – Петербург; Арлит, 2002. – 496 с.
Близнюк І.Л., Шорошев В.В. Способи вчинення злочинів з використанням комп’ютерних систем та мереж. Науковий вісник НАВСУ. – К., 2004. 2 № 6. С.1182132.
Шорошев В.В. Модель угроз для локальних вычислительных сетей по рекомендаціям Конвенции Сонета Европы о кибеопреступности. Науково2виробничий журнал Державної адміністрації зв’язку та інформатизації України “Зв’язок” № 4, 2005. С. 37242.
А.Ю. Ільніцький, В.В.Шорошев, І.Л.Близнюк. Монографія “Базова модель експертної системи оцінки безпеки інформації в комп‘ютерних системах органів внутрішніх справ України” (шифр “Торсіон21”). Свідоцтво Державного департаменту інтелектуальної власності Міносвіти і науки України про реєстрацію авторського права на твір № 14446 від 20.11.2005 у вигляді програмного продукту “Торсіон21”. – К.: Видавництво НАВСУ, 2003р. – 316с.
Прогалини законодавства України щодо захисту авторських прав в Інтернет / Т.В. Курило, Н.В. Вербова // Наук. Вісн. Львів. Держ. Ун2ту внутрішніх справ. – 2008. 2 №1. – с.1192124.
Ступак С, Жучка О. Авторське право і суміжні права в інформаційному суспільстві в Європейських спільнотах і в Україні/ Юридична газета. – 2006. 2 №5.
##submission.downloads##
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).