ІНДЕКС ЗБІГУ ДЛЯ ОСМИСЛЕНИХ ТЕКСТІВ УКРАЇНСЬКОЮ МОВОЮ
DOI:
https://doi.org/10.18372/2410-7840.12.1983Анотація
Як відомо, злам шифру модульного гамирування, для якого гама є періодичною послідовністю знаків абетки, проводиться в два етапи [1-4], на першому з яких обчислюється період гами, а на другому - знаходиться сама гама. Для визначення періоду гами застосовується тест Казіскі[5], оснований на періодичності потоку ключів і частому повторюванні певних буквосполучень у природних мовах. Це означає, що коли в криптограмі зустрічаються два однакових відрізка, то з великою імовірністю відстань між ними кратна довжині періоду гами. Для уточнення періоду гами і її подальшого визначення використовують уведений у практику криптоаналізу У.Фридманом [1] індекс збігу -ймовірність збігу двох навмання вибраних букв у рядку довжини П, складеному з букв абетки.Посилання
Friedman W.F. The Index of Coincidence and Its Application in Cryhtography. Riverbank Publication, 1920, № 22. Geneva IL: Riverbank Labs.
King J., Bahler D. An Implementation of Probabilistic Relaxation in the Cryptanalysis of Simple Substitution Ciphers. Cryptologia, 1992, № 16(3), p. 215 - 225.
Matthews R. An Empirical Method for Finding the Keylenght of Periodic Ciphers. Cryptologia, 1988, № 12(4), p. 220 - 224.
Конхейм А.Г. Основы криптографии. Москва, «Радио и связь», 1987, 412 С.
Kasiski, F.W. 1863. Die Geheimschriften und die Dechiffrir-Kunst. Berlin: E. S. Mittler und Sohn
Вербіцький О.В. Вступ до криптології. Видавництво науково-технічнї літератури, Львів 1998, 247 с.
Перебийніс В.І., Муравицька М.П., Дарчук Н.П. Частотні словники та їх використання. К.: Наукова думка, 1983.
Алферов А.П., Зубов А.Ю., Кузьмин А.С., Черемушки А.В. Основі криптографии. Москва, Гелиос, 2002, 480 с.
##submission.downloads##
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).