ЧАСТОТИ ПОВТОРЮВАНОСТІ БУКВ І БІГРАМ У ВІДКРИТИХ ТЕКСТАХ УКРАЇНСЬКОЮ МОВОЮ
DOI:
https://doi.org/10.18372/2410-7840.12.1968Анотація
Упродовж тривалого часу дешифруванню криптограм допомагає частотний аналіз, суттю якого є вивчення статистичних закономірностей появи символів та їх сполук у вихідних та шифрованих повідомленнях. Саме щоб ускладнити частотний аналіз, в криптографії з’явились шифри, які приводять до рівномірного розподілу символів у криптограмі. Сьогодні принципи частотного аналізу широко застосовуються в програмах для підбору паролів і дають змогу на декілька порядків скоротити час пошуку.Посилання
Бабаш А.В., Шанкин Г.П. Криптография. Москва, СОЛОН-Р, 2002, 511 с.
Алферов А.П., Зубов А.Ю., Кузьмин А.С., Черемушки А.В. Основі криптографии. Москва, Гелиос, 2002, 480 с.
Яглом А.М., Яглом И.М. Вероятность и информация. Наука, гл.ред. физ.-мат. лит., Москва 1973, -511с.
Пиотровский Р.Г. Информационные измерения язика, Л., «Наука», 1968, 237 с.
Яглом И.М., Добрушин Р.Л., Яглом А.М. Теорія информации и лингвистика. Вопросы языкознания, 1960, №1, с. 100-110.
Лебедев Д.С., Гармаш В.А. О возможности увеличения скорости передачи телеграфних сообщений. Электросвязь, 1958, №1, с. 68-69.
Шеннон К. Предсказание и ентропія английского печатного текста. В кн. «Работы по теории информации и кибернетике» М., ИЛ, 1963, с. 669-686.
Вербіцький О.В. Вступ до криптології. Видавництво науково-технічнї літератури, Львів 1998, 247 с.
Перебийніс В.І., Муравицька М.П., Дарчук Н.П. Частотні словники та їх використання. К.: Наукова думка, 1983.
##submission.downloads##
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).