ДОСЛІДЖЕННЯ МЕХАНІЗМІВ КОМПЛЕКСНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ БЕЗПЕКИ І ДОСТОВІРНОСТІ ПЕРЕДАЧІ ДАНИХ В КОМП'ЮТЕРНИХ СИСТЕМАХ І МЕРЕЖАХ
DOI:
https://doi.org/10.18372/2410-7840.12.1956Анотація
Проблема захисту комп'ютерних мереж і систем від несанкціонованого доступу в сучасних умовах набула особливу гостроту. Стрімкий розвиток комунікаційних технологій дозволяє будувати мережі розподіленої архітектури, що об'єднують велику кількість сегментів, розташованих на значній відстані один від одного. Усе це викликає збільшення числа вузлів мереж і кількості різних ліній зв'язку між ними, що, у свою чергу, підвищує ризик несанкціонованого підключення до мережі і доступу до важливої інформаціїПосилання
Захист інформації в комп’ютерних системах від несанкціонованого доступу. / За ред. С.Г. Лаптєва. – К., 2001. – 321 с.
Мамаев Е. Технологии защиты информации в Интернете. – СПб.: ИД Питер, 2001. – 848 с.
Харин Ю.С. Берник В.И., Матвеев Г.В., Агиевич С.В. Математические и компьютерные основы криптологии. - Мн.: Новое знание, 2003. - 382 с.
Мао В. Современная криптография. Теория и практика. - М.: «Вильямс», 2005. - 768с.
Шнайер Б. Прикладная криптография. –М.: «ТРИУМФ», 2003. - 816 с.
Молдавян Н.А., Молдавян А.А., Еремееев М.А. Криптография: от примитивов к синтезу алгоритмов. – СПб.: БХВ, 2004. – 448 с.
R.J. McEliece. A Public-Key Criptosystem Based on Algebraic Theory. // DGN Progres Report 42-44, Jet Propulsi on Lab. Pasadena, CA. January – February, 1978. – P. 114-116.
H. Niederreiter. Knapsack-Type Cryptosystems and Algebraic Coding Theory. // Probl. Control and Inform. Theory. – 1986. –V.15. – P. 19-34.
Сидельников В.М. Криптография и теория кодирования. Материалы конференции «Московский университет и развитие криптографии в России», МГУ. – 2002. – 22с.
Стасев Ю.В., Кузнецов А.А. Несимметричные теоретико-кодовые схемы с использованием алгеброгеометрических кодов. // Кибернетика и системный анализ: Международный научно-теоретический журнал. – Киев: НАНУ. – 2005. – №3. – С. 47-57.
Кузнецов А.А. Несимметричные криптосистемы доказуемой стойкости на алгебраических блоковых кодах // Радіоелектронні і комп’ютерні системи. Науково-технічний журнал – Х.: ХАИ. – 2007.– №8(27) – С.130-144.
Науменко Н. І., Стасев Ю. В., Кузнецов О.О.Теоретичні основи та методи побудови алгебраїчних блокових кодів. Х.:ХУ ПС, 2005р. – 267с.
Кларк Дж.-мл., Кейн Дж. Кодирование с исправлением ошибок в системах цифровой связи: Пер. с англ. / Под ред. Б.С. Цыбакова. – М.: Радио и связь, 1987. – 392 с.
Блейхут Р. Теория и практика кодов, контролирующих ошибки: Пер. с англ. – М.: Мир, 1986. –576 с.
##submission.downloads##
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).