РОЗРАХУНОК КОЕФІЦІЄНТІВ ЗАХИЩЕНОСТІ ВІДОМОСТЕЙ, ЩО СТАНОВЛЯТЬ ДЕРЖАВНУ ТАЄМНИЦЮ
DOI:
https://doi.org/10.18372/2410-7840.12.1955Анотація
Ефективне експертне оцінювання у сфері охорони державної таємниці (ДТ) залежить від правильного визначення та підтримання в актуальному стані об’єкта охорони, тобто тих відомостей, які підлягаю віднесенню до ДТ у зв’язку з можливістю завдання шкоди національній безпеці України у разі їх втрати чи розголошення. Відповідно до Закону України «Про державну таємницю» віднесення інформації до ДТ – це процедура прийняття державним експертом з питань таємниць рішення про віднесення категорії відомостей або окремих відомостей до ДТ з установленням ступеня їх секретності шляхом обґрунтування та визначення можливої шкоди національній безпеці України в разі розголошення цих відомостей, включення цієї інформації до Зводу відомостей, що становлять державну таємницю (ЗВДТ) (табл.1 (уривок))Посилання
Закон України „Про державну таємницю” від 21.01.94 [Електронний ресурс] / Верховна Рада України // Закон України. – Режим доступу : www.rada.gov.ua
Методичні рекомендації державним експертам з питань таємниць щодо визначення підстав для віднесення відомостей до державної таємниці та ступеня її секретності. Затверджено наказом Держкомсекретів України від 09.11.1998р. №22.
Архипов О. Є., Касперський І.П. Проблеми методичного забезпечення віднесення відомостей до інформації з обмеженим доступом в Україні / Правова інформатика. -№ 3(11). – 2005. – С. 61-66.
Архипов О.Є., Бородавко І.Т., Ворожко В.П. Оцінювання ефективності системи охорони державної таємниці: Монографія. – К.:Наук.-вид. відділ НА СБ України, 2007. – 63с.
Звод відомостей, що становлять державну таємницю. Затверджено наказом СБ України від 12.08.2005 із змінами по 2008р. №440.
Архипов О.Є., Ворожко В.П. Щодо методики реалізації процедури віднесення інформації до секретної / Правове, нормативне та метрологічне забезпечення захисту інформації в Україні. - №2(17). – 2008р. – с.10-15.
##submission.downloads##
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).