ЛИНЕЙНЫЕ И НЕЛИНЕЙНЫЕ ПАРАМЕТРИЧЕСКИЕ МОДЕЛИ РЕЧЕВОГО СИГНАЛА
DOI:
https://doi.org/10.18372/2410-7840.12.1949Анотація
Поскольку с помощью речи осуществляется передача информации, возможны, по меньшей мере, два подхода к количественному описанию этого процесса. Один из них основан на теории информации [1] в соответствии с которым речь можно охарактеризовать ее информационным содержанием или информацией. Другой способ описания речи заключается в представлении ее сигналом, т.е. акустического колебания. Хотя идеи теории информации играют важную роль при построении систем связи, наиболее приемлемыми на практике все же оказываются представление речи в виде колебаний. Это позволяет с использованием теории сигналов описать их моделями различного вида.Посилання
Вентцель Е.С. – Теория вероятностей // Вентцель Е.С. – М.: Наука, 1969. – 576 с.
Демьян Н.И. – Линейные модели речевого сигнала с локально-постоянными параметрами / Демьян Н.И., Осмаловский В.А., Хорошко В.А. // Захист інформації, №1, 2010. – с. 94-101.
Прохоров Ю.Н. – Статистические модели и рекуррентное предсказание речевых сигналов / Прохоров Ю.Н. – М.: Радио и связь, 1984. – 240 с.
Сорокин В.Н. – К теории речеобразования / Сорокин В.Н.// В кн. Речевое обращение в автоматизированных системах. – М.: Наука, 1995. – с.103-127.
Сорокин В.Н. – Теория речеобазования / Сорокин В.Н. – М.: Радио и связь, 1985. – 312 с.
##submission.downloads##
Номер
Розділ
Статті
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).