НЕФОРМАЛЬНИЙ ПІДХІД В МЕТОДИЦІ ОЦІНКИ ЕФЕКТИВНОСТІ ЕСКІЗНОГО ПРОЕКТУВАННЯ КОМПЛЕКСНИХ СИСТЕМ ЗАХИСТУ ІНФОРМАЦІЇ
DOI:
https://doi.org/10.18372/2410-7840.12.1928Анотація
На сьогоднішній час мало хто уявляє собі можливість комп’ютерної обробки інформації без її захисту. Але що таке ефективний засіб захисту інформації та наскільки ефективно інформація захищається засобами захисту, які встановлюються в комп’ютерних системах (КС) – на це питання не завжди можуть відповісти як розробники таких систем, так і самі користувачіПосилання
Зуев О.В., Хмелько Ю.М., Чирков Д.В. Критерий оценки качества функционирования средств защиты информации // Захист інформації. – К.: 2001. – № 1. – С. 17-22.
Астахов О.В. Анализ защищённости корпоративних систем // Открытые системы. – М.: 2002. - № 7-8. – С. 16 – 23.
Абалмазов Э.И. Методы и инженерно-технические средства противодействия информационным угрозам. // - М.: Компания "Гротек", 1997.
Герасименко В.А. Защита информации в автоматизированных системах обработки данных: // в 2-х кн. - М.: Энергоатомиздат, 1994. - 176 с.
Гундарь К.Ю. Защита информации в компьютерных системах - К.: «Корнейчук», 2006.
Девянин П.Н. Теоретические основы компьютерной безопасности. // Учебное пособие для вузов - М.: Радио и связь, 2007.
Мещеряков В.А. Методическое обеспечение обоснования требований к системам защиты информации от программно- математического воздействия в автоматизированных информационных системах критического применения // Безопасность информационных технологий Выпуск 2, 1996, МИФИ.
Загальні положення щодо захисту інформації в комп’ютерних системах від несанкціонованого доступу // НД ТЗІ 1.1 – 001 – 98. – Київ, 1998.
Широчин В.П., Мухин В.Е., Кулик А.В. Вопросы проектирования средств защиты информации в компьютерных системах и сетях. // – К.: Наукова думка, 2000. – 111 с.
Порядок проведення робіт із створення комплексної системи захисту інформації в інформаційно-телекомунікаційної системі // НД ТЗІ 3.7 – 003 – 05. – Київ, 2005. – 35 с.
Павлов И.Н. Проектирование систем защиты информации. Формальный подход // “Правове, нормативне та метрологічне забезпечення систем захисту інформації в Україні”. – Київ, 2005. – Вып. 11. – С. 54 − 59.
Павлов І.М. Модель процесу роботи комплексної системи захисту інформації в спеціальних інформаційно-телекомунікаційних системах та вимоги до неї по захищеності інформації // Збірник наукових праць ВІТІ НТУУ “КПІ”. – Київ, 2006. – № 3. – С. 82 – 91.
Мещеряков В.А. К вопросу идентификации компьютерных преступлений. Прикладные вопросы цифровой обработки и защиты информации. // Межвузовский сборник научных трудов ВВШМ и ВГТУ. Воронеж 1997.
Домарев В.В. Безопасность информационных технологий. Методология создания систем защиты. – К.: Свифт, 2001. – 680 с.
Малюк А.А. Информационная безопасность: Концептуальные и методологические основы защиты информации. – М.: Высшая школа, 2004. – 280 с.
##submission.downloads##
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).