СИМВОЛІКА БЕЗПЕКИ: ІНТЕГРАЦІЯ КРИПТОГРАФІЇ З КІБЕРБЕЗПЕКОЮ ДЛЯ ЗАХИСТУ ЦИФРОВИХ СИСТЕМ
DOI:
https://doi.org/10.18372/2410-7840.26.18838Ключові слова:
символіка безпеки, криптографія, кібербезпека, автентифікація, цифровий підпис, шифрування, безпека мережевого зв'язку, цифрові системи, хеш-функція, конфіденційністьАнотація
Кібербезпека виступає як комплекс процедур спрямованих на захист комп'ютерних систем, мереж та даних від несанкціонованого доступу. У теперішньому цифровому середовищі кібербезпека стала критично важливою для підприємницької діяльності, адміністрації та керівництва, а також для залучення приватних осіб, оскільки загрози від кібератак постійно зростають. Сучасний світ нерозривно пов'язаний з новітніми технологіями, які проникають в усі сфери нашого життя. Однак зростання залежності від цифрових технологій призводить до кіберзагроз, які можуть вплинути на безпеку та стабільність суспільства. Інтеграція криптографії з кібербезпекою є відповіддю на ці виклики. Стратегічний підхід до забезпечення безпеки інформаційної технології представляє інтеграція криптографії, що базується як забезпечення від несанкціонованого доступу і для забезпечення автентифікації та недоступності даних або систем. Злиття криптографії з кібербезпекою дозволяє створити комплексний підхід охорони цифрових систем враховуючи сучасні ризики й проблеми. Зростання кількості та складності загроз вимагає постійного вдосконалення методів, які в подальшому дозволять адаптуватися до сучасних і майбутніх атак, забезпечуючи ефективний захист цифрових систем та актуальність проблеми у сучасному цифровому світі. Дослідження в даній області стає все більш потрібним у зв'язку із зростанням загроз у цифрових системам. Ця стаття вивчає можливості використання криптографічних методів для захисту інформації та забезпечення цілісності даних. Результати дослідження вказують на стратегічний потенціал інтеграції криптографії для створення комплексного підходу до захисту цифрових систем та ефективного управління кібербезпекою. Також у даній роботі проаналізується вплив інноваційних технологій, таких як блокчейн та квантова криптографія, на сферу кібербезпеки та їхні можливості. Розглянемо важливість ролі людського фактору у забезпеченні кібербезпеки та можливі підходи до врахування цього аспекту при розробці та впровадженні криптографічних рішень. Додатково проводиться аналіз українських кваліфікованих електронних підписів, що є вдосконаленою формою електронного підпису, забезпечуючи високий рівень захисту та автентичності електронних документів у технологічному середовищі.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).