ОБҐРУНТУВАННЯ ІМОВІРНОСТІ УНЕМОЖЛИВЛЕННЯ ВИЗНАЧЕННЯ НАЯВНОСТІ СИГНАЛІВ В СЕРЕДОВИЩАХ ЇХ ПОШИРЕННЯ
DOI:
https://doi.org/10.18372/2410-7840.26.18836Ключові слова:
інформаційна безпека, кібербезпека, інформаційно-комунікаційні системи, системи захисту інформації, інформаційний сигнал, дискретний каналАнотація
Проведено обґрунтування унеможливлення визначення наявності сигналів в середовищах їх поширення В якості моделі каналу розповсюдження інформації було використано дискретно-неперервний канал. Інформація вироблялась від дискретного джерела, де кожному з інформаційних символів ставились у відповідність неперевні реалізації, які поширювались неперервним середовищем із завадою. Прийом сигналів здійснюється засобами, які можуть бути ефективними. З точки зору убезпечення інформації від неконтрольованого порширення та забезпечення її захищеності в середовищі поширення, як правило, використовують два фактори: згасання амплітуди хвилі (сигналу) при її поширенні у фізичному середовищі; спотворююча дія завади, що має місце в середовищі поширення сигналу та руйнує його форму. Однак, використання цих факторів, що могло б забезпечити повну, майже абсолютну безпеку інформації, є питанням складним, а то і неможливим. Адже сигнали, що поширюються у просторі, відповідно до законів фізики здійснюють це у вигляді електромагнітних чи інших хвиль, або потоків елементарних (заряджених) частинок. Вони можуть поширюватись на досить великі відстані, а теоретично майже до нескінченності, ефективність перехоплення яких повністю визначається ефективністю засобів прийому. Для вирішення зазначеного питання, що має широке застосування у менеджменті інформаційної безпеки, є ризик орієнований підхід, який не вимагає абсолютного убезпечення, а допускає можливість не виконання вимоги з безпеки з деяким певним допустимим ризиком [2]. Цей ризик, як правило, визначається допустимими збитками, які може понести власник активів, і при цьому результативність виробничих процесів не порушиться.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).